
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 37 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 1.15 A |
| DC Resistance (DCR) | 145 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4.7 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 1.34 A |
| Max Saturation Current | 1.2 A |
| Max Temperature Rise Current | 1.15 A |
| Temperature Rise Current | 1.39 A |
| Max Length | 5.1 mm |
| Max Width | 5.1 mm |
| Min Length | 4.7 mm |
| Min Width | 4.7 mm |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14323
Ext.Price$0.14323
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14323 | $0.14323 |
| 10 | $0.12781 | $1.27810 |
| 50 | $0.11405 | $5.70250 |
| 100 | $0.10410 | $10.41000 |
| 500 | $0.09501 | $47.50500 |
| 1000 | $0.08672 | $86.72000 |
| 3000 | $0.08131 | $243.93000 |
| 5000 | $0.07624 | $381.20000 |
